ВАЖЛИВО!!!

ІНФОРМАЦІЙНІ ЛИСТІВКИ ДСНС

dsns (5)
dsns (4)
dsns (6)
dsns (1)
dsns (2)
dsns (3)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

20210615 124032

Закон України “Про освіту”

Стаття 55. п.3

Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

 • виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
 •  сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
 • поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
 •  формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
 • виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
 • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

zu

 

 

 

 На допомогу батькам з метою профілактики інтернет-залежності:

перейти за посиланням (Ви потрапите на сайт "На урок")

 

грип

 

Чому діти важкі у вихованні

 

 виявити залученість до груп смерті

 

 

profor

 

 

Памятка батькам

Правила поведінки дітей в соціальних мережах під час карантину

   Щоб убезпечити дитину від небезпек в Інтернеті, дізнайтеся про налаштування конфіденційності. Покажіть дитині всі безпечні налаштування, наприклад, «зображення профілю» без фотографії.

      Навчіть свою дитину контролювати все, що вона пише онлайн, незалежно від того, чи використовує вона псевдонім – допоможіть вибрати свій образ в мережі.

       Поясніть дитині, що всі бачать те, що вона пише, навіть якщо це прихована сторінка.

       Розкажіть дитині про «золоте правило» онлайн-етикету – «Пишіть онлайн тільки те, що сказали б в обличчя».

       Обмежте «Інтернет мову» - використання «мережевої мови» формує погані звички.

        Застерігайте дитину,  не брати  участь в розпалюванні війни, заохочуйте дитину обурення висловлювати  в розмові, а не онлайн.

      Важливо донести дитині, що вона має навчитися розпізнавати, коли варто вийти з мережі.  93%спілкування становить невербальне спілкування; це те, що ми бачимо і відчуваємо.

 

7 фраз

 

Трагедія наших дітей, про яку ніхто не говорить

Доступно для завантаження документом у форматі pdf:

відкрити / завантажити

 

 

Ознаки нестачі батьківської уваги

 

Щоденні поради батькам

 1. Любіть свою дитину такою, якою вона є, не за її досягнення та успіхи.
 2. Не порівнюйте її з іншими дітьми. Порівнюйте її з самим собою.
 3. Не слід турбуватися постійно про дитину, намагаючись постійно оберігати її від можливих небезпек, які часто є надуманими.
 4. Не сваріть, не ображайте дитину в присутності чужих людей.
 5. Засуджуйте не дитину, а вчинки дитини.
 6. Навчіть дитину розповідати про свої проблеми. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, які виникають з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою.
 7. Постійно спілкуйтеся з дитиною. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина відчувала, що вам це цікаво.
 8. Допомагайте дитині виконувати те, що вона поки ще не вміє робити сама. Ніколи не відмовляйте їй зі словами: «Я теж цього не вмію робити»
 9. Не розхвалюйте дитину, але й не забувайте її заохочувати, коли вона цього заслуговує.
 10. Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня ( час прийому їжі, виконання домашніх завдань і сну).

 

Поради батькам першокласників

 • Старання дитини обов’язково мають бути визнаними. Позитивна оцінка і добре, тепле ставлення потрібні дитині для хорошого самопочуття, для формування в неї такої важливої риси, як упевненість в собі і своїх можливостях.
 • У режимі дня кожної дитини мають бути постійні обов’язки, закріплені за нею на тривалий час. Дитина, яка вміє працювати вдома, легко залучається до навчання.
 • Потрібно розширювати й збагачувати навички спілкування дитини з дорослими та однолітками, учити враховувати оцінки й думки інших людей для формування власних поглядів.
 • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її із нею самою – такою, якою вона була вчора чи, можливо, буде завтра.
 • Не обговорюйте при дитині проблеми її поведінки. Вона може вважати, що конфлікти неминучі, і буде надалі провокувати їх.
 • Давайте змогу дитині виявляти самостійність, заохочуйте найменші її прояви.

 

Поради батькам п'ятикласників

• Надихайте дитину на розповідь про шкільні справи. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням на зразок: «Як минув твій день у школі?». Щотижня обирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте імена, події, деталі, про які дитина повідомляє вам, використовуйте їх надалі для того, щоб починати бесіди про школу.
• Регулярно розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поводження та взаємини з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих приводів, для занепокоєння, консультуйтеся з учителем не рідше, ніж раз на місяць.
• Знайте програму й особливості школи, де вчиться ваша дитина. Відвідуйте всі заходи й зустрічі, організовані батьківським комітетом і педагогічним колективом. Використовуйте будь-які можливості дізнатися, як ваша дитина навчається і як її навчають.
• Допомагайте дитині виконувати домашні завдання,але не робіть їх самі. Установіть спеціальний час для виконання домашнього завдання і стежте за виконанням цих настанов, що допоможе вам сформувати позитивне ставлення до навчання.
• Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім установіть зв’язок між її інтересами й предметами, що вивчають у школі.
• Особливі зусилля докладайте для того, щоб підтримувати спокійну й стабільну атмосферу вдома, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни.
• За будь–якої можливості намагайтеся уникнути значних змін або порушень у домашній атмосфері протягом першого півріччя. Спокій домашнього життя дитини допомагає їй ефективніше розв’язувати проблеми в школі.
• Забезпечте своїм дітям вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
• Програми включають більше теоретичного матеріалу. Тому слід привчати дітей міцно заучувати окремі правила з математики, української мови, історії тощо.
• Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Хай вдома виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.
• Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.
• Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.
• Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя – прийдіть у школу, поспілкуйтеся з учителем.
• Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та довідкову літературу.
• Пам’ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, – ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, у тим кращій атмосфері буде формуватись ваш хлопчик чи дівчинка. Це залежить від кожного й від вас теж.
• Не забувайте: дитину не слід карати за невміння, а терпеливо вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

 

obRSS